środa, 19 sierpnia 2015

Sumikolandia tuż po weekendzie


Hej kochani,

witajcie w środę :) dzisiaj nostalgiczne wspomnienie nieco dłuższego weekendu, jaki nam się ostatnio w Sumikolandii trafił... mamy nadzieję, że Wam też udało się nieco podładować bateryjki i odpocząć :) Sumiki w każdym bądź razie solidnie odpoczęły i powoli tęsknią za tym dobrym czasem ;) planów na te raptem 2,5 dnia razem było oczywiście całe mnóstwo - co najmniej jakby czekał nas tygodniowy urlop, ale kto bogatemu zabroni ;) pogoda była idealna! zapraszam zatem na klasyczny post z serii sumikolandia-wspomnienia - po - weekendzie ;)


englishblogmmg.edublogs.org
www.gotoglamourgirl.com
Czy w Was też sierpień wywołuje taką nostalgię? Światło jest już inne niż w lipcu, dzień zaczyna być krótszy o tyle, że jest to już powoli zauważalne.. nadal jest ciepło, ale już nieco inaczej niż to było w lipcu. drzewa szeleszczą liśćmi już też bardziej na taką jesienną melodię.. hmmm :) ale nie o tym miało być! do rzeczy:

piątek był dniem mocno podzielonym na dwie, bardzo nierówne połowy :) pierwsza część dnia to wielkie lenistwo i uczta czytelnicza Sumikowej (polecam Katarzyna Bonda "Pochłaniacz" !!) i pracowity dzień sprzedażowy u Sumika.. druga część dnia wyglądała dużo, dużo lepiej - udało nam się wydostać na trochę z domu, pospacerować i dzień zakończyć w niebotycznej kolejce do kasy w Carrefourze.. o rety :D 

Sobotę zaczęliśmy baaardzo wcześnie - szczególnie jak na sobotę ;) - a chwilę po 9.oo byliśmy już na plaży w Górkach Zachodnich i rozkładaliśmy nasz automatyczny namiot (który dzień później okazał się jeszcze bardziej przydatny!), maty i kilka innych drobiazgów, anektując tym samym miejsce super-ekstra-premium-vip jakieś 30cm od morza :) było cuuudnie. ciepło, ale nie zbyt gorąco. wiał taki lekki wietrzyk.. fale też były. czytaliśmy sobie i patrzyliśmy na morze, przy okazji wpadając w konsternację spoglądając dookoła na morze parawanów (?!). dopiero po 12.oo zdecydowaliśmy, że albo trzeba dołożyć kremów z filtrem, albo wrócić do domku (polecam zabierać ze sobą instrukcję "jak złożyć automatycznie rozkładający się namiot".. nasz jechał tylko lekko spłaszczony na tylnym siedzeniu auta.. ;) ). 
Odpoczęliśmy po słońcu w zaciszu naszego ogródka, pobawiliśmy się z rozespaną Łatą, zjedliśmy (zdobytego na Dolnym Mieście) kalafiora z sadzonym jajkiem i ruszyliśmy na przechadzkę po Jarmarku (były dzikie tłumy!) i przyznam szczerze, że w tym roku zakupiliśmy wyłącznie produkty spożywcze - nie udało nam się nic innego wypatrzeć, a jak już coś nam się spodobało, to niestety nie była to cena przedmiotu ;) niemniej z sobotniej przechadzki wróciliśmy z serami, kiełbaską z Podlasia, chlebkiem z Wilna i przy świetle świeczek pożeraliśmy to nocną porą w ogródku (póki nas nie zjadły komary..).

doubl3cream.com
Niedziela była znacznie mniej słoneczna i nieco chłodniejsza, ale i tak spakowaliśmy ponownie nasze graty (w tym namiot!) i chwytając psa po pachę ruszyliśmy ponownie na Górki. Było całkiem pusto, wiatr szalał, więc schroniliśmy się w namiocie, który okazał się wprost idealny na taki czas (jest przewiewny, więc nie sposób się w nim ugotować, ale jednocześnie chroni od wiatru i nawałnicy piaskowej :) zapewnia komfort termiczny i świetnie się w nim leży z widokiem na rozbijające się o brzeg fale.. czyta się w nim też idealnie  i nawet pies uznał, że to znakomite miejsce na krótką drzemkę ;).. słowem: namiot pierwsza klasa, a kupiliśmy go za niedużą kwotę na jednej z lidlowych akcji tematycznych dobre pół roku temu!). Polecamy :) 
Z Górek wywiało nas chwilę przed 12.oo i ponownie udaliśmy się prosto do naszej chałupki na rozgrzewającą kawę, dalszą lekturę (pies udał się natychmiast na zasłużony sen do swojej ciemni w łazience) i lenistwo. Wczesnym popołudniem wróciliśmy na Jarmark po kolejną porcję smakołyków (m.in. na węgierskie super słodkie ciastko obtoczone w cukrze i wanilii / cynamonie!). Baaardzo słodkie, baaardzo gorące i baaardzo pyszne :D przeczłapaliśmy się po uliczkach na starówce i (znowu z apetytem na kolejny posiłek!) wróciliśmy na dogrywkę serów, kiełbaski i wileńskiego chlebka :) 

Słowem: dużo przebywaliśmy na świeżym powietrzu, jeszcze więcej jedliśmy, sporo przeczytaliśmy, ale najwięcej to jednak żałujemy, że to już koniec ;) weekendzie trzydniowy wracaj i zostań z nami na zawsze! :)

Wypatrujące weekendu Sumiki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz